Morel Baltic OÜ on Marius Morel kvaliteetsete prilliraamide esindaja Baltikumis. Morel Baltic meeskonda kuuluvad pikaajalise optika kogemusega proffesionaalid kui ka tunnustatud ja usaldusväärsed ettevõtjad. Morel Baltic kannab endas sügavaid traditsioonilisi väärtusi, austades ja kõrgelt hinnates oma koostööpartnereid. Meid iseloomustavad märksõnad kvaliteet, lojaalsus, austus ja traditsioonid.

Jälgi meid

Made with by Disait

 

AJALUGU

Morel – üks kõige püsivamaid ja edukamaid optikafirmasid Prantsuse turul. 2010. aastal tähistas ettevõte oma 130 aasta juubelit. Morel on üsna harukordne näide prillioptika turul tegutsevast firmast, mis on suutnud mitme aastakümne vältel säilitada perekondliku iseloomu, kvaliteeditraditsioonid ja prantsuse maitse ning millest on saanud optikaturu üks tunnustatumaid liidreid mitte ainult Prantsusmaal, vaid kogu maailmas. Ettevõtte ajaloos peetakse peamiseks sõltumatust: just sõltumatus määras firma elu alates 1880. aastast. Finantssõltumatus ning kõrvalise kapitali puudumine võimaldasid ettevõttel ise oma saatuse üle otsustada ja pikaajalisi plaane seada. Ettevõtte kordumatuks eripäraks võib nimetada tõika, et edu suudeti saavutada, toetudes üksnes enda tootemarkidele. Pikki aastaid õnnestus ettevõttel hoida ja säilitada pereettevõtte traditsioone ning ühendada need järjekindlalt uudse otsinguga disainis ja tehnoloogias. Ettevõtte enda tootmisvõimsus lubas valmistada kõige keerulisema tehnilise lahendusega prilliraame ja päikeseprille, kusjuures Morel on üks vähestest Euroopa ettevõtetest, mis võib uhkustada oma isikliku titaanprilliraamide tootmisega.

Ettevõtte ajalugu küündib aastasse 1880, mil Juura mäestiku Rousses külast pärit noor talunik Jules Morel otsustas prillide valmistamisega tegelema hakata. Niisugune mõte tuli talle pärast tööd sugulase töökojas, kes, nagu ka paljud teised selle piirkonna elanikud, tegeles koostisosade valmistamisega näpitsprillidele, mille populaarsus tol ajal üha kasvas. Jules’i äritegevus oli kohe alguses seotud ekspordiga. Tema poeg Marius oli esialgu isale lihtsalt abiks, kuid hiljem otsustas ka tema põhjalikumalt selle erialaga tegelema hakata. Ta omandas optiku kutse, kuid isiklikku kauplust ei avanud, vaid töötas välja plaani prillitootmise laiendamiseks ning sõitis sel eesmärgil kodukülast Moret linna, kus soetas töökoja Bonnefoy-Dumont.

1927. aastal alustati metallprilliraamide tootmisega, mille hulka lisandus 1934. aastal tselluloidraamide valmistamine. Samas jätkas ettevõte tööd välismaiste, sealhulgas inglise klientidega.

Pärast II maailmasõda arenesid ettevõttel tihedad sidemed Pariisi optikafirmaga Archives Optic. Tänu nende koostööle levis vabriku toodang kiiresti ka teistesse Prantsusmaa piirkondadesse. 1958. aastal sai ettevõte valitsuse autasu L’oscar de l’exportation (Oskar ekspordi eest) prantsuse kaupade levitamise eest maailmas – ja tõepoolest, sel ajal kasvas Moreli rahvusvaheline tunnustus osaliselt tänu edukale tööle USA turul, kus ettevõttel tekkis usaldusväärne ja kindel partner.

Nõudluse kasv toodangule tingis ka ettevõtte kasvu. 1967. aastal võttis ettevõte osa näituse Salon de la lunetterie et de l’optique loomisest, millel oli tulevikus ette nähtud kujuneda üheks suurimaks rahvusvaheliseks optikasalongiks SILMO (Salon International de la Lunetterie, de l’optique oculaire et du Materiel pour Opticiens). Alates sellest hetkest ja kõik järgmised aastad on Morel jäänud üheks kõige tähtsamaks ja kõige aktiivsemaks näitusel osalejaks.

1977. aastal võeti ettevõttesse esimene töötaja, kes tegeles ainuüksi disainiga – Jacques Depussay. Uued ajad tõid kaasa prillide järkjärgulise muutumise moodsaks aksessuaariks, kusjuures disaini tähtsus tõusis pidevalt.

 

1983. aastal ostis Morel firma Cottet vendadelt Cottet’delt, mille tulemusel ettevõtted 2007. aastal ühinesid. Selline samm aitas tootmist arendada ja laiendada ning äriga seotud tööd ümber korraldada.

XXI sajandi algul tuli ettevõtte juhtkond seisukohale, et on vaja oma pakkumine turul struktureerida ja luua diferentseeritud tootemarkide portfell, mis on mõeldud erinevatele tarbijarühmadele. Kollektsioon Öga – loominguliste prilliraamide etalonkollektsioon meestele. Kollektsioon Koali on mõeldud tõelistele daamidele, selle eripäraks on rikkalik värvigamma ja erinevad motiivid elusloodusest. Kollektsioon Lightec on mõeldud tehnomaailma ja minimalismi austajatele. Nomad – ettevõtte üks moodsamaid ja edukamaid kollektsioone tänaseni.

Marius Moreli prilliraame loetakse üheks paremaks turul ning neil on vaieldamatu edu kaasaegse klassika hindajate seas. Kõik ettevõtte kollektsioonid paistavad silma äratuntava stiili ja tehnilise täiuslikkuse poolest, need on korduvalt saanud ka kõige mainekamaid auhindu optilise disaini valdkonnas, kusjuures ettevõttele on näituse SILMO Grand Prix omistatud aastatel 1999, 2006, 2008 ja 2009. Praegu müüakse Moreli toodangut 80 riigis, kusjuures eksport moodustab 70% käibest.

Marius Moreli prilliraame loetakse üheks paremaks turul ning neil on vaieldamatu edu kaasaegse klassika hindajate seas. Kõik ettevõtte kollektsioonid paistavad silma äratuntava stiili ja tehnilise täiuslikkuse poolest, need on korduvalt saanud ka kõige mainekamaid auhindu optilise disaini valdkonnas, kusjuures ettevõttele on näituse SILMO Grand Prix omistatud aastatel 1999, 2006, 2008 ja 2009. Praegu müüakse Moreli toodangut 80 riigis, kusjuures eksport moodustab 70% käibest.

Kaasaegsed seadmed ja arvutitarkvara võimaldavad ettevõtte spetsialistidel valmistada kõige täiuslikumaid mudeleid kõige täiuslikumast materjalist, sealhulgas titaanist. Täiesti oma disainibüroo mitte ainult ei loo uusi prilliraame ja päikeseprillimudeleid, vaid töötab ka välja reklaamikampaaniaid. Vajalike arvutiprogrammidega toetatud ja läbimõeldud logistika aitab tagada optimaalse teeninduse, vähendada aega ja jõudu kauba kohaletoimetamisele. 130 aastat – see on küps iga ja ettevõte Morel on tõestanud seda kogu oma tegevusega, milles pädevus ja uusimate tehniliste saavutuste tundmineja kasutamine on sulandunud suure austusega traditsioonide vastu.